Podologia

Pedicure leczniczy

Na pedicure leczniczy (pedicure podologiczny) warto się zdecydować, jeśli chcemy uporać się ze zmianami w obrębie stóp, które mają podłoże chorobowe lub mogą sprzyjać rozwijaniu się różnych schorzeń. Jest to pedicure pielęgnacyjny poszerzony o usunięcie odcisków, modzeli lub założenie klamry na wrastający paznokieć.

Czas: 90 min

Cena: 160zł

Klamra podologiczna

Czas: 60min

Cena: 150zł

Odcisk

W pierwszym etapie usuwa się wierzchnie zrogowaciałe warstwy nagniotka. Następnie za pomocą różnych frezów usuwany jest rdzeń odcisku. Po takim zabiegu należy stosować w domu preparaty o działaniu zmiękczającym. Jest to metoda niebolesna i nie wymaga stosowania znieczulenia.

Czas: 30min

Cena: 70zł

Rekonstrukcja paznokcia

Czas: 30min

Cena: 80zł

Terapia grzybicy paznokcia

Grzybica paznokci jest najczęstszym zaburzeniem paznokci u dorosłych. Czynniki będące przyczyną grzybicy paznokci to m.in dermatofity, niedermatofity oraz drożdże z gatunku Candida.

Naukowcy i eksperci z firmy Biotec Italia opracowali procedurę terapii grzybicy paznokci za pomocą urządzenia medycznego XLase Plus, specjalną głowicą Nd: YAG. Długi impuls lasera Nd: YAG znacząco zmniejsza zjawisko grzybicy paznokci oraz poprawia wygląd paznokci. Pożądana średnia temperatura tkanki paznokcia z grzybicą napromieniowanej laserem wynosi około 43-51°C, przy czasie zabiegu co najmniej 2-3 minut.

Takie parametry zapewniają odpowiednią dawkę terapeutyczną. Odpowiednia energia laserowa może dezaktywować 80-99% drobnoustrojów obecnych w dotkniętym paznokciu. Ta dawka nie od razu zabije kolonie grzybów, ale uszkodzi ich zdolność do replikowania lub przeżycia.

Czas: 15min

Cena: 150zł

Zapraszamy

Poniedziałek- piątek:
08:00- 21:00

Sobota:
08:00-15:00

Jaśminowy Ogród
Centrum Zdrowia i Urody

505466929

58 736-55-66

ul. Sympatyczna 6/U4 80-176 Gdańsk