KOSTKA ARKADY

kostkaarkadyMetoda korekcji wrastających paznokci Kostką Arkady to przełom w dziedzinie podologii. Innowacyjne narzędzie medyczne stworzone od podstaw przez Adriana Arkadę. To opatentowany, polski wynalazek, który umożliwia bezpieczne i skuteczne wyleczenie problemu wrastających paznokci. Pozwala na przeprowadzenie zabiegu, przynoszącego natychmiastową ulgę w bólu oraz natychmiastowy efekt wizualny. Dodatkową zaletą jest także efekt estetyczny – w przypadku kobiet, w większości przeprowadzonych zabiegów możliwe jest zdobienie lub malowanie płytki paznokcia.

Metoda Arkady i urządzenie Kostka Arkady zdobywa uznanie na świecie, a w Polsce znajdziemy coraz więcej zwolenników tej metody. Owocuje to coraz szerszym wachlarzem gabinetów, w których cierpiący pacjent może pozbyć się dolegliwości związanych z wrastającym paznokciem podczas pierwszej wizyty.

Ból podczas zabiegu.

Śrubki, manipulatory, łopatki, haczyki – miniatura średniowiecznego narzędzia tortur. To musi boleć. Fakt – palec poddawany korekcie zostaje zablokowany w urządzeniu w taki sposób, by możliwie jak najlepiej wyłączyć zakończenia nerwowe. Fakt – ból towarzyszący zabiegowi jest najczęściej chwilowy i przemijający (jeśli wystąpi) , nieporównywalny z tym z jakim przyszło się borykać pacjentowi przed wizytą, a zwykle na naszych fotelach podologicznych obserwujemy przypadki, kiedy przychodzącemu do nas pacjentowi towarzyszy przynajmniej średnia lub duża bolesność, nierzadko z współistniejącym stanem zapalnym.
Trwałość efektu zabiegowego.

Czy efekt zabiegu Metodą Arkady daje dożywotnie rezultaty? Oczywiście, że nie. Fakt – czy terapia klamrami daje efekt do końca życia? Nie. Świadomy podolog wie, że tylko od pacjenta zależy, czy uda się osiągnąć trwałe zadowolenie z zabiegu. Prawidłowe skracanie paznokci, unikanie wąskiego i uciskającego obuwia, walka z nadwagą (tak, to ogromnie istotne!) to tylko przykładowe czynniki, z powodu których część z poddawanych różnym terapiom paznokci uparcie kontynuuje nieprawidłowy tor wzrostu.

Cena: 300-500 (1 paluch)

Cena:100-150 (1 mały palec)

Kontrola i wymiana rekonstrukcji 30zł

KLAMRA DRUTOWA VHO-OSTHOLD PERFECT

klamradrutowaJest precyzyjną, gotową klamrą, wykonaną z cienkiego drutu ze stali chirurgicznej którą podolog dopasowuje do kształtu płytki paznokciowej. Klamra dostępna jest w różnych rozmiarach (podobnie jak łączniki). Aby umożliwić dopasowanie klamry indywidualnie do grubości paznokcia danego pacjenta, zastosowano drut o dwóch grubościach. Dzięki temu można uzyskać różny poziom siły odwodzącej.

Cena za 1 paznikieć -140 zł

 

KLAMRY PLASTIKOWE BS QUICK

klamra plastikowaKlamry BS Quick przynosza natychmiastową ulgę. Długotrwale stosowanie ich spłaszcza płytkę likwidując dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu. Zalecane są przy wrastaniu paznokcia ale bez stanu zapalnego

Cena 70 zł

 

 

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA

Rekonstrukcja paznokcia polega na odbudowie uszkodzonej płytki paznokcia np. po urazie mechanicznym (noszenie za ciasnych, za małych butów, które mogą powodować powstawanie krwiaków, uszkodzenia macierzy, łożyska co powoduje oddzielanie się paznokcia od łożyska czy np. stłuczenia paznokci ciężkimi przedmiotami), procesie chorobowym (grzybica, łuszczyca).
Rekonstrukcja jest bardzo ważna, ponieważ kieruje prawidłowy wzrost paznokcia i zapobiega deformacji paznokcia, zabezpiecza również łożysko paznokcia przed wnikaniem drobnoustrojów.

Oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo 40-60 zł

Rekonstrukcja paznokci po urazach, zabiegach chirurgicznych 90-100 zł

MODZELE

Modzele tworzą się na podeszwowej części stopy na przodostopiu, czasem u nasady palców. Są dużymi, stwardniałymi zmianami skóry o kremowo-żółtym zabarwieniu. Przybierają kształt podłużny, owalny lub okrągły w zależności od umiejscowienia. Powstają na skutek nadmiernego ucisku spowodowanego nierównomiernym obciążeniem stopy

Cena – od 30 zł

ODCISKI

Problemem, który w znacznym stopniu potrafi uprzykrzyć wykonywanie codziennych czynności, powodując często duże dolegliwości bólowe są odciski – potocznie zwane nagniotkami. Są one bardzo częstym i powszechnym problemem pacjentów trafiających do gabinetów podologicznych. Na szczęście usuwanie odcisków, z punktu widzenia podologii czyli specjalistycznej pielęgnacji stóp, jest jednym z prostszych zabiegów. Większość pacjentów zanim trafi w ręce specjalisty podologa, próbuje poradzić sobie z odciskami w domowych warunkach, mniej lub bardziej skutecznymi metodami, często z pogranicza tzw. „chirurgii domowej”. Często potem tego jednak żałują. Tymczasem w większości przypadków wystarczy jedna wizyta, jeden zabieg by pozbyć się odcisku w sposób fachowy. Natomiast regularne wizyty w gabinecie podologicznym pozwalają uniknąć dolegliwości bólowych często towarzyszących odciskom, poprawiają również prawidłowe funkcjonowanie oraz zapewniają ładny wygląd stóp.

Czym właściwie są odciski?

Są to stwardniałe miejsca na stopach, o żółtawym zabarwieniu, odgraniczone od reszty skóry, powodujące duży dyskomfort w trakcie chodzenia. Powstają w wyniku ciągłego ucisku na tkanki np. w wyniku źle dobranego obuwia, ale również w wyniku ucisku kości na tkanki. Na skutek ucisku oraz tarcia dochodzi w tym miejscu do rogowacenia, przybierającego ostatecznie postać twardego rdzenia w kształcie stożka, który uciska tkanki, z czasem wrastając coraz głębiej powoduje ból.

W podologii można wyróżnić aż 9 rodzajów odcisków. Najczęstszym miejscem występowania odcisków jest śródstopie (część stopy poniżej palców), ale także znajdujemy je na palcach stóp (na paliczkach).

Jak wygląda zabieg usunięcia odcisku ?

Najważniejszym jest rozpoznanie, czy odcisk naprawdę jest odciskiem, a nie np. brodawką wirusową (kurzajką) czy modzelem. Często pacjenci mylą te zmiany skórne i stosują nietrafione domowe kuracje. Podolog po prawidłowym rozpoznaniu może zaaplikować środek złuszczający miejscowo naskórek, przy czym zabieg obejmuje tylko miejsce wystąpienia zmiany. Podolodzy mają również inne metody na usunięcie odcisku np. za pomocą narzędzi podologicznych – dłutka czy z wykorzystaniem frezarki i specjalnych frezów próżniowych. Zabiegi wykonywane są zawsze sterylnymi narzędziami. Po wykonanym zabiegu zostaje założony opatrunek. Pacjent zostaje poinformowany o ewentualnej konieczności następnej wizyty, a także poinstruowany o tym jak wykonywać dalszą pielęgnację w domu.

Cena: od 20 zł

BRODAWKI

potocznie zwane kurzajkami, są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Nabywane zwykle na basenach, siłowniach, w hotelach a nawet podczas przymierzania obuwia. Leczenie jest długotrwałe i wymaga bezwzględnej współpracy z Podologiem. Zaleca się również suplementację w celu wzmocnienia układu immunologicznego.

Cena: od 50 zł