Masaż polinezyjski MA-URI

Masaż Polinezyjski wywodzi się z wyspiarskich tradycji polinezyjskiej sztuki leczenia oraz zachowania zdrowia, rozumianej jako harmonia ciała – umysłu – ducha.

masaz1Masaż polinezyjski odnosi się do aspektu: fizycznego, psychicznego oraz duchowego oddziałując na kilku poziomach. Polega na pracy z całym ciałem gdzie podstawowym elementem jest dokładnie określony sposób poruszania się po ciele i odpowiedni rytm masażu z wykorzystaniem polinezyjskiej lub innej melodyjnej i harmonijnej muzyki. Dzięki tak przeprowadzonej sesji stymuluje się naturalne siły organizmu pomagając w usuwaniu dolegliwości stawów, pleców, barków, bioder i kręgosłupa. Zwiększa się ruchomość stawów i ich elestyczność. Ta technika masaż pobudza układ krążenia, reguluje ciśnienie tętnicze, usprawnia oddychanie, zwiększa przepływ limfy w tkankach, co mobilizuje komórki do odtruwania organizmu i oczyszczania z produktów przemiany materii.

Polinezyjskie masaże powodują także głębsze, bardziej wewnętrzne odczucia, polegające na innym, pełniejszym postrzeganiu swojego ciała i reakcji psychosomatycznych, świadomości oraz radzenia sobie z chronicznymi napięciami mięśniowymi powodowanymi przez nadmierny stres. W dużym stopniu zmieniają się także reakcje na otoczenie, pomiędzy ludźmi oraz stosunek do samego siebie. Nic więc dziwnego, że wiele osób przychodząc na masaż świadomie pragnie podczas sesji podjąć pewne osobiste, życiowe czy zawodowe decyzje, doświadczyć wsłuchania się w siebie, a może i znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania. „Ciało przemawia wieloma językami. Przemawia kolorem i temperaturą, rumieńcem rozpoznania, blaskiem miłości, popiołami bólu, żarem podniecenia, chłodem obojętności. Przemawia nieustannym niedostrzegalnym tańcem, czasem kołysaniem, czasem pląsaniem, czasem drżeniem. Każde radosne drgnienie serca, każdy upadek ducha, depresja, budząca się nadzieja znaczą się na ciele. Całe ciało, kości, stawy, nawet mały palec przechowują pamięć. W każdej komórce w postaci obrazów i wrażeń zamknięty jest zapis naszych doświadczeń. Ciało jest jak gąbka nasiąknięta wodą – jeśli je nacisnąć, wyżąć, nawet lekko musnąć, to pamięć wypływa z niego strumieniem”.

Ilość zabiegów w serii: 1
Częstotliwość: 1
Cena zabiegu: 200 zł

Masaż gorącymi kamieniami

masaz2Masaż kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Największe kamienie używane są do masażu tułowia, a mniejsze umieszcza się między palcami stóp i rąk oraz na twarzy. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału. Przyjemne odczuwalne ciepło podczas zabiegu pomaga w przekazywaniu energii przy jej niedoborze albo w absorbowaniu nadmiaru nagromadzonej energii w chorej części ciała. Daje to efekt odprężenia, relaksu, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Zabieg jest polecany osobom narażonym na stres, niespokojnym, przygnębionym, mającym bóle mięśniowe. Działa on bardzo kojąco na zmysły, reguluje strefę emocjonalną, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów wewnętrznych, pobudza mikro-krążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności.

Ilość zabiegów w serii: 1
Częstotliwość: 1

Cena zabiegu : masaż gorącymi kamieniami całego ciała            150 zł          60 min
masaż gorącymi kamieniami całego ciała                                        190 zł           90 min

masaż gorącymi kamieniami – Plecy                                                   80 zł            30 min

 

*w czas trwania masażu wliczony jest wywiad, przebranie oraz relaksacja (ok. 10 min.)

Masaż klasyczny

Cena zabiegu : masaż klasyczny całego ciała                                    130 zł           60 min

masaż klasyczny całego ciała                                                               170 zł            90 min

masaż klasyczny pleców                                                                         70 zł            30 min

 

*w czas trwania masażu wliczony jest wywiad, przebranie oraz relaksacja (ok. 10 min.)

Masaż stóp

masaz3Masaż relaksacyjny stóp ma ogólne działanie relaksujące i antystresowe, znosi napięcie mięśniowe, poprawia mikrokrążenie krwi, odbudowuje ruchliwość i elastyczność drobnych stawów.

Masaż jest ciekawym urozmaiceniem pozostałych zabiegów podstawowych. Można go również wykorzystać jako formę pielęgnacji stóp. Oprócz widocznych efektów terapeutycznych i estetycznych masaż ma silne działanie harmonizujące na układ nerwowy, wywołuje przyjemne doznania relaksacyjne.

Ilość zabiegów w serii: 1
Częstotliwość: 1
Cena zabiegu: 40 zł

Masaż twarzy

masaz4Masaż twarzy poprawia krążenie krwi, do tkanek dociera większa ilość substancji odżywczych. Skóra staje się jędrniejsza. Masaż rozluźnia też mięśnie, których napięcie jest przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych. Dzięki temu skóra wygładza się i wygląda młodziej.

Twarz i głowa mają tysiące zakończeń nerwowych, bogatą sieć naczyń krwionośnych i drobnych mięśni. Drażnienie receptorów skóry wywołuje szereg impulsów do centralnego układu nerwowego, które z kolei przekazywane są do ośrodków regulacji krążenia. Naczynia krwionośne rozszerzają się, zwiększa się ilość tlenu w organizmie, co przyśpiesza przemianę materii.

Z medycznego punktu widzenia, masując twarz i głowę, poprawiamy ukrwienie, rozluźniamy napięte mięśnie, odprowadzamy limfę do naczyń chłonnych, poprawiamy napięcie skóry. Efektem zabiegu jest poprawa samopoczucia oraz wyglądu.

Ilość zabiegów w serii: 1
Częstotliwość: 1
Cena zabiegu: 40 zł